Všechny sjezdovky v okolí Zámečku Karlov jsou uměle zasněžovány i s nočním osvětlením pro večerní lyžování.

Tipy na výlet

Ski Karlov

Zámeček je 50m od nástupní stanice na 4 sedačkovou lanovku lyžařského areálu Myšák ve Ski Karlov, který má 3 sjezdovky o celkové délce 2,45km. Možnost jednotného ski pasu na všech sjezdovkách.

Praděd

Krásná procházka z Karlova se na vrcholek Pradědu dostanete nejlépe po žluté nebo modré turistické značce přes horskou chatu Ovčárna, kde si můžete dát v klidu občerstvení a trochu si odpočinout.

Levné ubytování Malá Morávka

Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava nabízí dvě možnosti, kudy se vydat – žlutou či modrou turistickou trasou. Žlutá trasa je náročnější (žebříky, lávky), ale krásnější – na žluté trase se nachází vodopády. Modrá trasa je o něco málo méně náročná, ale přesto obtížná. I na ní najdete několik visutých prvků.

bílá opava

Vyhlídková věž
Nová Ves

Nová ves se nachází v jedné z nejvýše položených obcí v okrese Bruntál s nadmořskou výškou 600 - 827 m n. m.. Z penzionu Aurum je to po žluté turistické značce pěšky necelých 6 km nebo autem zhruba 11 km po cestě přes Dolní Moravici.

vyhlídková věž jeseníky

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády se nacházejí na říčce Huntavě v Nízkém Jeseníku, 8 km od Rýmařova a zhruba 22 km od penzionu Aurum. Rešovské vodopády na řece Huntavě (pramenící na Skalském rašeliništi) byly vyhlášeny za chráněný přírodní výtvor.

rešovské vodopády

Hrad Sovinec

Nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál je hrad Sovinec na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Od penzionu Aurum je hrad Sovinec vzdálen zhruba 26 km.

sovinec

Zřícenina Rabštejn

Pěšky se k zřícenině dostanete ze sedla Skřítek (7 km, modrá značka) nebo z Bedřichova (4 km, červená značka). Výstup na vrchol těchto skalisek je zabezpečen pomocí žebříků. Je odtud krásný výhled na Hanou a Hrubý Jeseník. Skály jsou vyhledávaným místem horolezců. Od penzionu Aurum je to cca 26 km.

rabštejn